Advent v praktické třídě

Doba adventu je čas příprav, očekávání a rozjímání. Jak ho prožili naši žáci?

Připravovali se také. Pilně nacvičovali nejen v hodinách hudební výchovy vánoční pásmo básniček a písniček.

V hodinách pracovní a výtvarné výchovy vyráběli žáci veliký papírový strom, který následně umístili na dveře naší třídy. Tu si ostatně celou nápaditě vyzdobili svými výrobky – sněhuláky z vlny, malými stromečky z filcu, výkresy s vánoční tématikou, andílky a papírovými hvězdami.

Paní PaedDr. Jana Rejzlová osobně přinesla do školy zvonečky, které si děti vyrobily v její keramické dílně. To nás inspirovalo k návštěvě benáteckého muzea, kde byla ve výstavní síni k vidění krásná vánoční výstava keramického ateliéru U Matouše.

Navštívili jsme také městskou knihovnu. Paní vedoucí připravila pro žáky program o Vánocích. Dozvěděli jsme se, jak se tyto svátky slaví v různých zemích světa a jaké zvyky máme u nás.

A co nás letos ještě ve škole čeká? Upečeme si sladkého vánočního kapra z tvarohového těsta a při dobrém čaji a koledách se budeme těšit na Štědrý den.

Ivana Kubová

Advent v praktické třídě