Beseda o ptactvu

V měsíci dubnu jsme se v rámci projektu Vnímáme svět všemi smysly zaměřili na sluch. První dubnový den je vyhlášen jako „Mezinárodní den ptactva“ , využili jsme tedy možnost pozvat do naší školy na besedu o ptactvu ředitele Správy městských lesů v Benátkách nad Jizerou Ing. Karla Bendla. Ten měl pro žáky speciálních tříd a třídy praktické připravený poutavý program na téma Ptáci kolem nás. Nejdříve děti určovaly, kteří opeřenci na zimu odlétají a kteří přezimují u nás. Potom mohly poznávat zpěv jednotlivých ptáků z CD nahrávek. Ve třídě jsme otevřeli okna, zavřeli oči a v tichosti vnímali zvuky, doléhající k nám zvenku. Slyšeli jsme i ptačí zpěv a pokoušeli se určit, kterému druhu ptáků patří. Zajímavou besedu jsme ukončili na školní zahradě, kde jsme poslouchali zpěv ptáků a pár jsme jich i zahlédli.

Děkujeme panu Ing. Bendlovi za čas, který nám věnoval.

Vnímáme svět všemi smysly - Beseda o ptactvu