Bylinková skalka

V květnu a červnu prozkoumáváme v rámci celoročního projektu školy „Vnímáme svět všemi smysly“ – ČICH.

Sešli jsme se tentokrát u aktivity „Bylinková skalka“, která spočívala v praktickém rozpoznávání skutečných léčivých bylin, se kterými se děti mohou setkat běžně, např. jako součásti jídla. Cílem těchto aktivit bylo pomocí smyslů poznat a zapamatovat si názvosloví sedmi nejznámějších bylin: pažitka, oregano, bazalka, máta, levandule, meduňka, šalvěj. Děti měly možnost orientovat se v bylinách nejen pomocí zraku a chuti, ale také právě čichu. Díky praktickým ukázkám skutečných bylin a manipulaci s nimi si tak mnohem lépe zapamatovaly jednotlivé rostlinky a jejich používání v kuchyni. Děti rostliny přiřazovaly k připraveným obrázkům a tvořily si tak vlastní bylinkovou skalku.

Bylinková skalka