Canisterapie únor 2019

Mezi nejoblíbenější aktivity našich žáků patří návštěvy psích kamarádů z Nadačního fondu Canisterapie.

V úterý 5.2. k nám přijeli pejsci Eny a Charlie. Návštěva ukázkově naplňovala některá poslání canisterapie se psy – verbální i neverbální komunikaci, uvolňování psychického napětí, radost z pouhého kontaktu se psy.

Program canisterapie je obvykle rozdělen do bloků, ve kterých si děti procvičí paměť, motoriku, koordinaci, pozornost, schopnost se vyjádřit a porozumět úkolům.

Děti házely fence Eny míček s písmenky, vymýšlely slova, vybarvovaly obrázky, procvičovaly si barvy a počty. Naučily se správně navlékat a svlékat obojek, postroj, připínat vodítko, dávaly psům snadné úkoly: „Dej pac!“, „Přines klíče, mobil!“.

Pokud se děti usmívají, zlepší se jim nálada, je cíl canisterapie splněn.

Canisterapie únor 2019