Den dobra

Den dobra v naší škole

V rámci Dne dobra navštívili naše speciální třídy děti a učitelé ze ZŠ Chýně. Pro naše žáky si připravili výtvarné dílničky.

Nejprve jsme se všichni společně seznámili a řekli si, co naše děti zvládají samy a kde by naopak uvítaly pomoc šikovných kamarádů.

Děti ze ZŠ Chýně měly připravené hotové ukázky výrobků, které našim dětem pomohly představit si, jak bude finální výrobek vypadat. Také si pečlivě připravily veškerý materiál po jednotlivých krocích a dokázaly našim dětem srozumitelně vysvětlit jak na to.

Nejprve jsme se pustili do vyrábění květinového zápichu ze špachtlí, které jsme po natření barvami dozdobili pestrými vystřihovánkami květin a motýlů. Poté jsme pomocí jednoduše vyrobených razítek z kapesníčků tvořili jarní strom, každý podle své fantazie. Nakonec si děti slepily jarní věneček technikou koláže.

Tyto jarní dílničky ke Dni dobra byly pro naše děti přínosem nejen v tom, že si odnesly krásné výrobky, ale také proto, že chvíle strávené s dětmi a učiteli ze ZŠ Chýně byly skutečně protkané pozitivní přátelskou atmosférou, kdy se při společné kreativní práci a radosti z volného tvoření smazávají hranice mezi zdravými a handicapovanými lidmi.

Kamarádům i učitelům ze ZŠ Chýně moc děkujeme.

Den dobra