loading

Hry pro radost Kolin

Žáci naší školy se v úterý 20.6.2017 vydali soutěžit až do Kolína na 13. ročník Her pro radost. Tato mimořádná akce, kterou pořádá ZŠ, MŠ a PŠ Kolín a SPMP Kolín, se konala na atletickém stadionu a byla zaměřená na osoby s mentálním postižením a kombinovanými vadami. Soutěžilo se v těchto sportovních disciplínách: běh na 60m, skok daleký, hod míčkem, běh na 400m a překážková dráha pro závodníky na vozíku či chodítku. Jednotlivé disciplíny bylo možné namodifikovat tak, aby je každý zvládl. Na místě bylo zajištěno občerstvení v podobě velkého množství nealkoholických nápojů a výborné koláče od místního pekařství. Pořadatelé se v horkém letním počasí rozhodli zchladit všechny soutěžící zmrzlinou, což bylo oceněno upřímnou dětskou radostí. Hostem letošních her pro radost byl několikanásobný mistr ČR pan Jiří Čepelák, který neúnavně a s úsměvem vozil všechny zájemce a bylo jich opravdu mnoho. K vidění a potěšení bylo i šermířské utkání v dramatické scénce, které sklidilo zasloužený potlesk. Tak jako vždy byl vítěz každý kdo přišel a soutěžil.