Soutěž ve cvrnkání kaštanů.

S příchodem podzimu jsme využili darů přírody. Šípky, kaštany a žaludy jsme použili nejen jako předlohu ke tvoření, ale také k pohybovým aktivitám. Začátkem měsíce října se na naší škole uskutečnila soutěž ve „cvrnkání kaštanů“. Na začátku soutěže proběhlo losování, ve kterém si děti ze speciálních tříd vybraly svého spoluhráče z praktické třídy. Dráha byla připravena a dvojice mohly začít cvrnkat. V první části dráhy soutěžily děti ze speciálních tříd a v druhé části od nich převzaly pomyslný štafetový kolík v podobě kaštanu žáci z praktické třídy. Každý soutěžící použil cvrnkací techniku dle svých možností a schopností. Za vzájemného povzbuzování byly všechny kaštany úspěšně  docvrnkány do cíle. Soutěž proběhla v příjemné respektující atmosféře a všichni soutěžící byli odměněni diplomem za účast.

Cvrnkání kaštanů