Sportovní akce "Hry pro radost" v Kolíně

Žáci naší školy prožili dnešní den - 8. 2. 2018 v Kolíně. Zúčastnili se sportovní akce nazvané „Hry pro radost“, zaměřené na zimní sportovní soutěže. Hry pro radost jsou sportovním dnem pro osoby s mentálním handicapem ze Středočeského kraje.

Že nebyl sníh? To nám vůbec nevadilo. Na devíti stanovištích jsme plnili různé úkoly. Lyžovali jsme, montovali a skládali sněhuláky, jezdili na speciálních autíčkách, na střelnici jsme sestřelovali papírové čepice a sněhuláky, hrably na sníh jsme shrnovali a nabírali míčky, stavěli jsme iglú z kartonových krabic. Svou sílu si žáci vyzkoušeli při tahání bobů – žíněnky, zahráli si hokej. Atakovali světový rekord v hodu kladivem s kladivářkou, reprezentantkou ČR Kateřinou Šafránkovou, finalistkou MS 2017.

Za každý splněný úkol družstvo získalo smajlíka, kterého jsme připevňovali na nástěnku k názvu naší školy.Celou akci provázel maskot her Dráček.

Na závěr byli žáci odměněni medailemi, věcnými dary, sladkostmi a zlatým pohárem. Tento den jsme si s úsměvem užili a s dobrou náladou se vrátili domů.

Hry pro radost