Vánoční vystoupení žáků ZŠ nám. 17. listopadu

V adventním čase jsme se s dětmi pustili do nacvičování pásma vánočních básní, písní a tanečků se zimní tématikou.

Děti ze speciálních tříd nejvíce nadchly společné tanečky. Pod rukama jim vyrostl sněhulák, zatančil si vrabeček se sýkorkou a také zazpívaly malému kocourkovi o prvním sněhu za okny.

Děti z praktické třídy pomohly toto hudebně pohybové pásmo doplnit o přednes několika vánočních básní, na kterých pilovaly svou výslovnost a srozumitelnost přednesu ostatním.

Tímto secvičeným vystoupením jsme zahájili naši školní akci „Adventní hýbeme se spolu“. Dále jsme měli možnost zkrácenou verzi přednést Mikuláši, andělům a čertům ze ZŠ Pražská a to před jejich nadílkou. Děkujeme jim za jejich vánoční návštěvu.

Poslední vystoupení dětí mělo velký úspěch v Městském centru komplexní péče a přineslo radost na obou stranách. Klienti a pečující personál přivítali naše děti velice srdečně. Po vystoupení nás pozvali k milému posezení u hrnečku čaje. A protože Vánoce jsou také o plnění lidských přání, se zápalem nám povyprávěli o svém zapojení se do projektu Ježíškova vnoučata a realizaci těchto přání.  Naše děti jim zase sdělily ta svoje, popsaná v dopisech pro Ježíška.

Velice děkujeme klientům a hlavně zaměstnancům Městského centra komplexní péče za vřelé přijetí a navození vánoční pohody.

Eva Sochová

Vystoupení žáků