Výlet do Jičína

V rámci celoročního projektu pro žáky ZŠ praktické „Objevujeme místa kolem nás“ se 7., 8. a 9. ročník naší školy vypravil ve čtvrtek 14.9. do Jičína. Probíhal tam festival Jičín – město pohádky.

Nejdříve si žáci prohlédli historické jádro města. Na obou náměstích i v přilehlých prostorách byly připraveny pro malé návštěvníky tvořivé dílny. Žáci si vyzkoušeli práci sochařů. Využili možnosti namíchat si vlastní ovocný drink a u stánku s jabloneckou bižuterií si mohli navléknout náramek, vyrobit náhrdelník nebo prstýnek. Zúčastnili se také akce ČEZu – jízdou na cyklistickém trenažéru přispěli do jeho nadačního fondu. V zámeckém parku si děti zahrály badminton a soft tenis. Na Valdštejnově náměstí potom sledovaly zábavný program plný scének a písniček.

I když pršelo, výlet se nám všem moc líbil.

Jičín

06. 06. 2017