Zimní olympijské hry Kolín

Ve čtvrtek 16.3.2017 proběhly v Kolíně 12. Zimní hry pro radost ve sportovní hale „STAP“. Tuto velkolepou akci organizuje ZŠ, MŠ a PŠ Kolín, Kutnohorská 179. Zimních her se zúčastnilo i šest našich žáků ze speciálních tříd ZŠ Benátky nad Jizerou, 17.listopadu 493. Na hry se mohli přihlásit žáci ze základních škol speciálních, speciálních mateřských škol či praktických škol dvouletých, klienti stacionářů nebo ústavů. Sportovní akce je zaměřena na osoby s mentálním postižením a kombinovanými vadami a tak ani vozík, chodítko či osobní asistence nejsou překážkou. Letošních her se zúčastnilo celkem dvacet družstev. Pro soutěžící bylo připraveno osm disciplín, které byly přiměřené jejich postižení a zdravotnímu stavu. Sportovní úkoly byly zaměřeny na cvičení hrubé a jemné motoriky, obratnosti a spolupráci v kolektivu. Za každou splněnou disciplínu dostalo družstvo smajlíka, kterého si připevnilo na společnou nástěnku. Soutěžící zdolávali různé úkoly. Na jednom stanovišti se v rukavicích věšelo prádlo na šňůry pomocí kolíčků v určitém časovém limitu. Další výzvou bylo postavení iglú z velkých papírových krabic a společné focení družstva v iglú. Na skákacím nafukovacím hradu museli soutěžící vyhazovat různé předměty. S radostí si zahráli také hokej, vhazovali rozházené barevné míčky do košů umístěných ve výši na tyči a projeli slalomem na odrážecích autíčkách. Na vymezeném úseku museli dva soutěžící co nejrychleji táhnout žíněnku, na které vezli spolužáka. Naši žáci si odvezli zasloužené medaile za své úžasné sportovní výkony, tak jako všichni soutěžící na Zimních hrách pro radost. Zvítězili totiž úplně všichni. Další odměnou, po vyhlášení výsledků, byl letos speciální host „Pískomil se vrací“. Tato hudební skupina získala svými písněmi přízeň všech účastníků. V soutěži o nejdelší šálu se naše družstvo neumístilo, ale snažili jsme se. Naše šála měřila 18,20m a ta vítězná šála měla dokonce 250m. Zimní hry pro radost sice skončily, ale my už se moc těšíme na Letní hry opět v Kolíně.

Zimní olympijské hry

06. 06. 2017