Návštěva oční optiky

V rámci projektu „Vnímáme svět všemi smysly“ jsme se žáky speciálních tříd, ale i praktické navštívili v úterý 19. 9. Oční optiku paní Cihlářové v Benátkách nad Jizerou. Žáci si mohli prohlédnout prodejnu, vyzkoušet různé druhy obrouček. Nahlédli jsme i do prostor, kde se připravují brýlové čočky, jaké nástroje a stroje se používají. Byl nám ukázán celý postup výroby brýlí od vybrání vhodných obrouček až po předání zákazníkovi. V poslední, zároveň pro žáky nejzajímavější části, jsme nahlédli do oční ordinace, v níž se nachází veškeré přístroje pro měření zraku. Vyslechli jsme přednášku o zraku, očních vadách, měření zraku. Nakonec si každý na vlastní kůži vyzkoušel, jak měření zraku probíhá, a na lístečku si odnesl informace o svém zraku.

Tímto děkujeme Oční optice paní Cihlářové za velmi poutavou exkurzi v jejich pracovišti.

Návštěva oční optiky