Pro Rodiče

Zápis pro školní rok 2017/2018

Vážení rodiče,

v souladu s novelizovanými předpisy, zejména zákonem č 561/2004 Sb. (Školský zákon), v souladu s § 3a vyhlášky č 48/2005 Sb. o základním  vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky, ve znění pozdějších předpisů bude termín zápisu do naší školy 25. 4. 2017 od 14-17 hodin.

K zápisu je třeba přinést rodný list dítěte a doporučení školského poradenského zařízení.

Mgr. Ludmila Doležalová, ředitelka školy

Výchovné poradenství

Výchovná poradkyně : Mgr. Ludmila Doležalová
Konzultační hodiny: čtvrtek 13:30 - 15:00 hodin
(nebo po telefonické nebo osobní domluvě možno kdykoli ve škole).

Úkoly výchovného poradce

kariérní poradenství pro vycházející žáky - poradenství při výběru vhodné střední školy (volbě povolání), pomoc při vyplňování přihlášek
poradenství při řešení problémů žáků (školní neúspěchy, kázeňské problémy, konfliktní situace)
poradenství žákům, pokud potřebují pomoci s potížemi osobního rázu

Oslovení rodičů

V Benátkách nad Jizerou 1. 9. 2014
Vážení rodiče,
chtěli bychom, aby se všechny děti v naší škole cítily bezpečně. Celoročně probíhají různé aktivity, které mají za úkol zlepšit klima třídy i celé školy. Přesto se může stát, že má dítě nějaký problém se spolužáky či žáky jiných tříd.
Prosíme Vás tedy o pomoc a spolupráci s pedagogy. Kdybyste měli jakékoliv podezření, že je Vašemu dítěti ubližováno, neváhejte se obrátit na třídního učitele, výchovnou poradkyni, metodika prevence nebo ředitelku školy. Vaši informaci budeme brát na vědomí a budeme se snažit situaci okamžitě řešit.
Děkujeme za Vaši podporu.
Mgr. Ludmila Doležalová

Oslovení žáků

VYUŽÍVEJ SLUŽEB VÝCHOVNÉ PORADKYNĚ!
Výchovná poradkyně je tu od toho, aby Ti pomáhala s problémy, které tě potkávají v učení, ve třídě nebo v životě vůbec.
Popovídání s výchovnou poradkyní je jednou z možných cest k řešení problému. Přijď kdykoli, nebo využij e-mail, případně schránku důvěry!
Přijít můžeš s čímkoli:
Nejde ti učení a rád/a bys s ním pohnul/a?
Všichni ti nadávají, že se neumíš chovat, a ty se přece snažíš?
Všichni se tě ptají, co z tebe bude, a ty to sám/sama nevíš?
Bojíš se školy, spolužáků, rodičů, své budoucnosti?
Máš pocit, že něco zásadně nezvládáš?
Děje se ti něco zlého?
Víš o někom, koho druzí trápí, a sám/sama se bojíš zasáhnout?
Nebo s jakýmkoli jiným problémem.

Spolupráce

Pedagogicko - psychologická poradna Mladá Boleslav
Adresa: Václavkova 1040, 293 01 Mladá Boleslav
E-mail: pppmb@seznam.cz
Web: www.pppstredoceska.cz
pomáhá řešit výchovné a výukové problémy dětí a mládeže ve věku od 3 do 19 let
zajišťuje odborné psychologické a speciálně-pedagogické služby žákům, jejich zákonným zástupcům a školám, a to v otázkách osobnostního, sociálního, vzdělávacího a profesního vývoje dětí a mládeže
poskytuje péči a poradenství zvláště dětem a mládeži s vývojovými a výchovnými problémy či výukovými obtížemi
poskytuje informační a metodickou pomoc školám, pedagogickým pracovníkům (zejména výchovným poradcům)
podílí se na aktivitách souvisejících s prevencí sociálně patologických jevů.
Objednání: zákonný zástupce dítěte, škola po dohodě s rodiči
Speciální pedagogické centrum Mladá Boleslav
Adresa: Na Celně 2
Web: www.skolanacelne.cz