Setkávání při canisterapii

Canisterapie se stala pravidelnou součástí výuky v naší škole. Při této činnosti se setkávají žáci ze speciálních tříd a praktické třídy. V rámci kooperativního učení tak rozvíjejí své sociální kompetence a učí se vzájemně spolupracovat. Nový program, který si lektorky se svými psy připravily, zaujal všechny přítomné. Na začátku canisterapie dostaly děti do ruky psí granule a učily se krmit psy z dlaně a překonávat tak svůj strach.  Při dalších činnostech stavěly kolem ležících psů ohradu z barevných víček a schovávaly pejskům granule na speciální talíř, ze kterého je psi vyhledávali. Na závěr se žáci učili o pejsky pečovat a vyčesávali jim srst. Psi z canisterapie mají speciální náročný výcvik, díky kterému, jsou trénovaní na mazlení, doteky a velice těsný fyzický kontakt. Program si děti užily a těšíme se na příští setkání.

Canisterapie březen 2018